Городники знають, що виростити смачні, екологічно чисті, корисні і привабливі зовні овочі важко. Головну роль тут відіграє створення сприятливого мікроклімату. Парник — конструкція, завдання якої якраз забезпечити розсаді такий мікроклімат. Конструкцію можна придбати в готовому вигляді, а можна зробити самостійно, використовуючи водопровідні труби. Як зробити парник з водопровідних труб розповімо далі, але спочатку поговоримо про причини популярності конструкцій, зроблених своїми руками.
Перший і найголовніший плюс для багатьох городників — низька ціна, але цим переваги не обмежуються. Як ви зрозуміли, водопровідні труби використовують у якості каркасу споруди. У порівнянні з іншими матеріалами, які можуть використовуватися для самостійного виготовлення парника, вони мають такі переваги:
Для того, щоб зібрати парник, можна використовувати кілька видів труб.
Популярність користуються три варіанти:
Крім каркаса в конструкції завжди є покриття. Матеріалів, які підійдуть для створення надійного покриття також декілька.
Найефективніший і найбільш надійний варіант — купити агроволокно для створення навісу. Є й інші варіанти, тому коротко охарактеризуємо всі доступні:
До речі, якщо ви хочете створити максимально комфортні умови для вирощування розсади, варто замовити крапельний полив і встановити всередині майбутнього парника.
Виокремлюють три поширених і простих у виконанні варіанти:
Як варіант можна зібрати комбіновану конструкцію з декількох секцій. Це гарна ідея для тих, хто працює з великою кількістю розсади.
Щоб самостійно зібрати і встановити парник з поліпропіленових труб, знадобляться:
На око прикиньте конструкцію, позначте кордони (можна за допомогою мотузки). По довгим сторонам наміченої конструкції вбийте металеву арматуру, дотримуючись дистанції в 0,5-1 метр. Чим ближче ви поставите стрижні, тим більш стійким буде парник. Стрижні повинні входити в грунт мінімум на 0,4 метри — чим вище арматура, тим глибше потрібно вставляти стрижні. Інакше конструкція буде перекошеною.
Далі ПВХ труби натягують на встановлені стрижні і надають конструкції бажану форму — арочну, прямокутну і т.д. Після установки всіх труб, між ними по горизонталі укладають ще одну довгу трубу, щоб надати каркасу жорсткості. Між собою труби закріплюють анкерами.
Готовий каркас накривають агроволокном, плівкою або пластинами з полікарбонату. Плівкове покриття або агроволокно закріплюють спеціальними кліпсами в місцях з’єднання труб. З листами полікарбонату складніше: їх укладають встик і з’єднують за допомогою спеціальної планки. Кріплення розташовують з кроком приблизно в 45 мм. Для скріплення кутових ліній знадобиться додатково використати кутові профілі.
Більш практично робити покриття з плівкового матеріалу. Щоб прикріпити плівку до ПВХ труб навіть необов’язково купувати професійні кліпси. Їх можна зробити з підручних засобів. Наприклад, розрізати непотрібний шланг по вертикалі і закріпити саморобну кліпсу в необхідному місці. Важливо, щоб шланг був міцним і еластичним. Як варіант можна використати звичайні сантехнічні кліпси, які продаються в комплекті з водопровідними трубами. Деякі навіть використовують затискачі для документаційних папок.
Зробити конструкцію своїми руками досить просто. Бюджет і набір інструментів мінімальні. Головне докласти трохи зусиль і проявити терпіння. Якщо ж ви бажаєте звільнити себе від зайвої роботи, можна купити готовий парник. Конструкції нашого виробництва за ціною не набагато дорожче зроблених самостійно.