• Головна
 • >
 • Записи
 • > Як зробити парник з водопровідних труб своїми руками?

Як зробити парник з водопровідних труб своїми руками?

Купити
16 Березня 2020 513

Городники знають, що виростити смачні, екологічно чисті, корисні і привабливі зовні овочі важко. Головну роль тут відіграє створення сприятливого мікроклімату. Парник — конструкція, завдання якої якраз забезпечити розсаді такий мікроклімат. Конструкцію можна придбати в готовому вигляді, а можна зробити самостійно, використовуючи водопровідні труби. Як зробити парник з водопровідних труб розповімо далі, але спочатку поговоримо про причини популярності конструкцій, зроблених своїми руками.

Парник з водопровідних труб Готовий каркас парника з пластикових труб

Переваги виготовлення парника з водопровідних труб

Перший і найголовніший плюс для багатьох городників — низька ціна, але цим переваги не обмежуються. Як ви зрозуміли, водопровідні труби використовують у якості каркасу споруди. У порівнянні з іншими матеріалами, які можуть використовуватися для самостійного виготовлення парника, вони мають такі переваги:

 • Стійкість полімерного матеріалу до корозії.
 • Незначна вага, завдяки чому транспортування і установка споруди проходять легко і швидко.
 • Стійкість матеріалу до перепадів температури.
 • Висока міцність труб, завдяки якій парника залишається цілим навіть під час сильного вітру.
 • Гнучкість матеріалу, що дозволяє надавати йому будь-яку форму і створювати конструкції з різною конфігурацією.

Для того, щоб зібрати парник, можна використовувати кілька видів труб.

Види використовуваних труб

Популярність користуються три варіанти:

 • ПВХ або полівінілхлорид. ПВХ труби виготовляють із матеріалу, що не виділяє канцерогенних речовин. Матеріал відрізняється високою хімічною стійкістю, витримує температуру до 0⁰С. Поверхня труб гладка, завдяки чому з нею легко проводити будь-які маніпуляції. Варіацій на тему як зробити парник з ПВХ труб безліч, так як їх конфігурацію легко змінювати.
 • ПП або поліпропіленові. Другий за популярністю матеріал. Поліпропілен також відрізняється високою міцністю, термостійкістю і екологічністю. Морозостійкість у ПП-труб вище — до -7⁰С. Одна з головних переваг — швидке відновлення форми після навантажень. Тому каркас з поліпропіленових труб легко витримує покриття з великою цупкістю.
 • Металопластикові труби. Це гарний варіант для регіонів з холодною погодою восени та навесні. Металопластиковий каркас стійкий до впливу низьких температур, не боїться опадів і корозії, а також легко піддається формуванню. Єдиний нюанс — металопластикові водопровідні труби не кращий варіант для парника на літо. Матеріал дуже сильно гріється на сонці.

Крім каркаса в конструкції завжди є покриття. Матеріалів, які підійдуть для створення надійного покриття також декілька.

Кріплення стиків для парника з труб

Матеріали покриття для парника з труб

Найефективніший і найбільш надійний варіант — купити агроволокно для створення навісу. Є й інші варіанти, тому коротко охарактеризуємо всі доступні:

 • Агроволокно або спанбонд. Матеріал забезпечує безперешкодну циркуляцію свіжого повітря, що виключає утворення конденсату. Спанбонд сильно відрізняється за ступенем цупкості. Покриття з високою цупкістю здатне захистити розсаду навіть від граду. Матеріал пропускає сонячні промені, але перешкоджає висиханню вирощуваних культур.
 • Поліетиленова плівка. Парник з пластикових труб з поліетиленовим покриттям — це більш дешевий, але менш надійний варіант. Матеріал легко піддається хімічному і механічному впливу, швидко розтягується. Міняти плівку доведеться щороку. На противагу, агроволокно необхідно змінювати не частіше ніж один раз на 5 років.
 • Полікарбонатне покриття. Полікарбонат — це твердий матеріал, що представляє собою прозорий пластик. З його допомогою можна легко створити сприятливий мікроклімат всередині парника, особливо у холодну пору року. Полікарбонат стійкий до найнижчих температур. Недолік покриття у складності використання. Це також не найкращий варіант для створення парника на літо. Полікарбонат швидко нагрівається і схильний до самозаймання.

До речі, якщо ви хочете створити максимально комфортні умови для вирощування розсади, варто замовити крапельний полив і встановити всередині майбутнього парника.

Прості конструкції з водопровідних труб

Дугоподібний парник з ПВХ труб

Виокремлюють три поширених і простих у виконанні варіанти:

 • Споруда у вигляді арки. Візуально нагадує тунель. Під час збирання водопровідним трубам надають форму дуги.
 • Прямокутні односхилі або двосхилі споруди. Схожі на невеликий будиночок або альтанку з трикутним дахом (двосхилі) або з рівним дахом зі схилом з однієї зі сторін.
 • Прибудови до будинку. У якості однієї із стін парника виступає стіна будинку, друга стіна і дах формуються з водопровідних труб і обраного покриття.

Як варіант можна зібрати комбіновану конструкцію з декількох секцій. Це гарна ідея для тих, хто працює з великою кількістю розсади.

Збірка парника і його установка

Щоб самостійно зібрати і встановити парник з поліпропіленових труб, знадобляться:

 • водопровідні труби і елементи кріплення;
 • кліпси для кріплення покриття;
 • тонка металева арматура висотою від 1 метра.

На око прикиньте конструкцію, позначте кордони (можна за допомогою мотузки). По довгим сторонам наміченої конструкції вбийте металеву арматуру, дотримуючись дистанції в 0,5-1 метр. Чим ближче ви поставите стрижні, тим більш стійким буде парник. Стрижні повинні входити в грунт мінімум на 0,4 метри — чим вище арматура, тим глибше потрібно вставляти стрижні. Інакше конструкція буде перекошеною.

Далі ПВХ труби натягують на встановлені стрижні і надають конструкції бажану форму — арочну, прямокутну і т.д. Після установки всіх труб, між ними по горизонталі укладають ще одну довгу трубу, щоб надати каркасу жорсткості. Між собою труби закріплюють анкерами.

Кріплення плівки

Парник з пластикових труб

Готовий каркас накривають агроволокном, плівкою або пластинами з полікарбонату. Плівкове покриття або агроволокно закріплюють спеціальними кліпсами в місцях з’єднання труб. З листами полікарбонату складніше: їх укладають встик і з’єднують за допомогою спеціальної планки. Кріплення розташовують з кроком приблизно в 45 мм. Для скріплення кутових ліній знадобиться додатково використати кутові профілі.

Більш практично робити покриття з плівкового матеріалу. Щоб прикріпити плівку до ПВХ труб навіть необов’язково купувати професійні кліпси. Їх можна зробити з підручних засобів. Наприклад, розрізати непотрібний шланг по вертикалі і закріпити саморобну кліпсу в необхідному місці. Важливо, щоб шланг був міцним і еластичним. Як варіант можна використати звичайні сантехнічні кліпси, які продаються в комплекті з водопровідними трубами. Деякі навіть використовують затискачі для документаційних папок.

Зробити конструкцію своїми руками досить просто. Бюджет і набір інструментів мінімальні. Головне докласти трохи зусиль і проявити терпіння. Якщо ж ви бажаєте звільнити себе від зайвої роботи, можна купити готовий парник. Конструкції нашого виробництва за ціною не набагато дорожче зроблених самостійно.

Замовити дзвінок
Замовити на слайдері
Замовити
Замовити товар